Fantastika prieš pilkąsias lasteles

Lietuva yra nuostabus kraštas. Čia visai be jokios ironijos – tikrai nuostabus. Labai graži gamta, tikrai neblogi žmonės, nuostabi kalba. Čia yra mūsų, daugelio iš skaitančių, gimtinė, Tėvynė. Gal ir nesu labai didelis patriotas, bet išvažiuoti nežadu. Niekas manęs svetur nelaukia, man čia nėra taip blogai.

Dar Lietuvoje gyvena daug puikių žmonių, tikinčių pasakomis, fantastika, niekuo nepatvirtintais, arba tik menamais dalykais ar reiškiniais.

Tokiais reiškiniais vadinu visa tai, ką galima išgirsti per TV (negi netikite TV???), paskaityti objektyvioje (?!) žiniasklaidoje, išgirsti agentūros VBS pranešimuose. Dažnai pagalvoju, kad yra labai neblogai tikėti tuo, kas yra sakoma. Tačiau čia jau pasidaro sunku. Va, per LNK sako, kad Petras yra blogas. O per TV3 porina, kad Petras yra šventasis. Tačiau tai dar ne blogiausia, nes per BTV sako, kad Petras čia visiškai niekuo dėtas – dėl visko kaltas Kergailas iš Vambzdynų kaimo! Ką gi daryti tūlam Lietuvos piliečiui, nežinančiam kuri televizija, arba kuris laikraštis sako tiesą? Taigi baisi dilema, kuri yra sunkiai įveikiama nepasitelkus visiškai neįtikėtinų, jau seniai nenaudojamų bei pamirštų organizmo galių – pilkųjų smegenų ląstelių darbo (tiesa, o jos tikrai pilkos?).

Kartais pagalvoju – ar lietuviai taip mėgsta fantastiką, ar jiems tiesiog labai patinka valgyti tai, ką atrajoja Krivickas, Kudabienė, ar dar kažkurie vedėjai? Be jokios abejonės, jokių įrodymų pateikti nereikia. Jokio kitos pusės išklausymo irgi nereikia. Kam tai? Gi daug lengviau pateikti tai, kas sukelia emocijas, ką galima vadinti opiumu liaudžiai. Būtų labai įdomu sužinoti kuri dalis žiūrovų bent pamėgina įjungti tas savo pilkas ląsteles ir pagalvoti, kai žinomas advokatas iš TV ekrano rikteli „tai žmogaus teisių pažeidimas!“. Tikrai labai įdomu kuri dalis auditorijos tiesiog pagalvoja apie situaciją, pabando pritaikyti savo turimas teisės, politikos, santechnikos ar kitos srities žinias, o kuri tiesiog gal ne tiesiogiai, gal mintyse, tiesiog pašoka nuo sofos išversdami pigiausio alaus gėrimo butelį ir klaikiai suklykia „visi jie vagys!!!“.

Stengiuos būti optimistas. Labai tikiuosi, kad tokių, kurie nors truputį pagalvoja, yra na bent 30%.

Gerbiami skaitytojai, o negi nežinojote, kad:

 • Kai miegate, JIE jus gali stebėti?
 • Jei pasipriešinsite JIEMS, JIE ateis ir sužlugdys jus?
 • Jei nepaklusite KLANUI, jis jus sutryps?
 • JIE yra beveik visagaliai
 • JIE valdo viską
 • JIE yra visur
 • Net jei JŲ ir nerinksime per rinkimus, JIE vis tiek paklius valdžion
 • JIE visi yra vagys!
 • JIE….(čia galima įrašyti savo baisiausią baimę)

Kas yra JIE? Tsss, neklauskite to, nes JIE gali išgirsti, tada labai supykti ir padaryti KĄ NORS, dėl ko būtų labai labai blogai…

Vis galvoju, kad turime dvi išeitis – bijoti JŲ, arba įjungti protą. Negi antrasis variantas yra tokia neįveikiama užduotis?

p.s.

Kada paskutinį kartą pasakei „ačiū“ kasininkei „Maximoje“? Kada paskutinį kartą pasakei „Laba diena“ nepažįstamam žmogui? Kada paskutinį kartą praleidai moterį pirmą pro duris ir pasakei „parašau, eikite“? Nesinori pradėti nuo savęs?  Man norisi, tik va ne visada gaunasi, bet stengiuos to išmokti.

Pasidalinkite:
Facebookgoogle_plus

4 comments

  • Štai ir gaunasi, kad suajelė gyvenimu laiko daugumos maustymą (kažkiek naudojantis pilkosiomis) ir bandymą įtikinti, kad tikrasis gyvenimas ir yra, kai nesinaudoji savosiomis.

Comments are closed.