Jie myli Lietuvą

Pasirodė tokia keista TV laida…

Jaunimas, tvirtinantis, jog myli Lietuvą, vykdo kažkokią, kažkodėl Prezidento V.Adamkaus globojamą misiją…

Kažkodėl meilė Lietuvai išreiškiama keistų užduočių vykdymu. Va šiandien nulėkė į Eišiškes ar kažkur panašia kryptimi ir vaizdavo, kad plauna Vytauto paminklą.

Viena iš dalyvių net nusivilko viršutinį rūbą ir liko tik su liemenėle, kad turėtų skudurą Vytauto paminklo plovimui… Vaizdas buvo visai nieko tiesą sakant, bet va prasmės tai nežinau kiek ten tebuvo. Tiesa, jie dar kažkodėl kalbėjosi su tuo paminklu. Bent jau man, tai atrodė kvailai.

Paskui nuo namo sienos nurovė lentelę su lietuvišku ir lenkišku gatvės pavadinimų užrašais nuo namo. Net prikalė tik lietuvišką lentelę. Nesupratau kam to reikia. Kam kiršinti, kam daryti tokias nesąmones, kam prisiimti kažkokius teisėjų vaidmenis ir vykdyti teisingumą?

Dar kokčiau atrodė įmonės „TOKS“ mikroautobuso sustabdymo epizodas. „Mes neturim pinigų. Pavežkite mus vardan Lietuvos“ rėkė Lietuvą mylintys dalyviai. „Tada pavešime nemokamai“ atsakė paslaugusis vairuotojas. Kažin jei norėčiau nuvažiuoti į Berlyną ir pasiūlyčiau įmonės „TOKS“ vairuotojui pavežti nemokamai vardan Lietuvos, kokia kalba išgirsčiau pasiūlymą eiti labai toli neatsisukant. Nors ką čia, kaip jis gali vežti, gi mane veždamas nemokamai jis nebus filmuojamas iš šono, rodant įmonės logotipą ant autobuso šono.

O išmestai iš to „projekto“ dalyvei, linkint neužgestančios meilės Lietuvai, buvo įteikta dovana. Ji buvo įteikta dideliame voke, ant kurio parašyta „Reserved“.

Gal esu bambeklis, bet man yra koktu. Kodėl meilė Tėvynei yra taip stipriai suvulgarinama? Kodėl taip vadinasi „projektas“, kuriame vos ne visą laiką reiktų rodyti „R“ raidę, sakančią, kad tuo metu yra kažkas reklamuojama?

Bet jie sako, kad jie myli Lietuvą…

 

Pasidalinkite:
Facebookgoogle_plus

2 comments

  1. … kažkaip prisiminiau tokią laidelę Radijošou…, ten irgi visi Lietuvą visaip mylėjo, visokius skerslenkius paerzindavo, ten ir herojai su paminklais kalbėdavo, su kiaulių galvomis, litais…, kaip ir tie, savo ruožtu su herojais…

  2. Tai štai, vakar kuičiantis kompiuteryje, fone (kambaryje) buvo įjungtas televizorius, LTV… Rodė kažkokį „savanorių biuras“ ar kaip ten ta laidelė, tai net nežinau…, kai kurių idėjų prasme tesuvokia tikriausiai tik patys sumanytojai, man jos atvirai beprasmės, o jau įgyvendinimas… Na, kad ir kažkokia mergina griaudulingai pasakojo ape idėją, kad vaikų namuose augantys neturi savo kūdikystės nuotraukų, o tai turėti neva labai svarbu būtų užaugus, tad idėja- profesionaliai pafotografuoti kūdikius ir padaryti jiems ateičiai po albumą… Kam to reikia? Gal merginai kokie kompleksai dėl prarastų pačios kūdikystės nuotraukų? Ar čia jau toks svarbus dalykas gyvenime? Na gerai, pereikime prie idėjos įgyvendinimo- surinko 6-9 metų „kūdikius“, nuvežė į vandens parką, nufotkino ir padarė vieną, bendrą albumą visiems… o jūs sakot LNK…
    Na, bet arčiau temos apie meilę Lietuvai. Po tų savanorysčių… „Misija Sibiras“… Žiūrėjau, žiūrėjau, klausiau, klausiau… kažkokios dirbtinai prieš kamerą veblenamos, neva patriotinės dainos, klampojimai po pelkes, kreivų kryžiųkų patiesinimai ant kažkokių užmirštų kapų, o svarbiausia visokie pasomprotavimai, kurie pateikiami forma „iš Marytės dienoraščio“, „iš Petro dienoraščio“, pasamprotavimai kvaili, primityvūs, demonstruojantys išprusimo stoką, nesugebėjimą logiškai mąstyti, keliantys abejonių ten, kaip faktais, pateikiamų dalykų tikrumu… Prisiminiau tamstos aprašytą LNK laidą ir tiesą sakant neįžvelgiau kažkokių esminių skirtumų. Taip, banalumo, primityvumo lygis visiškai kitoks, panašiai skiriasi holivudo pigi produkcija nuo oskarus gaunančių popsinių filmų- aktoriais, dekoracijomis, efektais, kiek prasmingesniais dialogais…, siužetas gi dažniausiai būna toks pat…

Comments are closed.