Vilniaus valdžia bent iš dalies yra teisi…

Pastaruoju metu kyla baisiai daug triukšmo dėl būsimosios Vilniaus viešojo transporto pertvarkos.

Naikinami mieste važinėjantys „mikriukai“ ir privatūs autobusai, keičiami maršrutai ir panašios naujovės.

Dėl konkurencijos naikinimo miesto maršrutuose esu jau ne kartą pasisakęs ir toliau laikaus tos pačios nuomonės-tai yra labai labai blogai. Tačiau dėl mikriukų likimo, tai pertvarkos organizatoriai bent jau iš dalies, tai tikrai teisūs.

Tai yra mikroautobusai. Taip vadinami „mikriukai“. Arba juos reikia naikinti, arba tvarkyti, kad nedarytų bardako.

Niekaip nesuprantu, kas per žmonės ten dirba ir kas per žmonės jais važiuoja.

Kur keleiviai gali įlipti ar išlipti iš maršrutinio transporto priemonės yra labai aiškiai nusakyta teisės aktuose. Bet kažkodėl „mikriukai“ yra atskira kategorija. Visiškai nusispjauti kur, bet jie stoja. Pakanka pamojuoti ranka ir jie, it kokie piemens genami avinai, kerta kelias eismo juostas, iš visų jėgų spaudžia stabdžio pedalą ir stoja…gi reikia paimti ne ką mažesnį aviną, kuris nesugeba nueiti 100 metrų iki sustojimo ir ten susistabdyti tą patį mikriuką.

Tiesa, tarytum išpirkdami nuodėmę jie įjungia avarinio sustojimo signalą ir tada jau jaučiasi teisūs ir kaip kokie slapčiom prikakoję prie kaimyno durų paaugliai nustebusiu žvilgsniu žiūri į kitus eismo dalyvius, tarytum sakydami „aš gi geras ir pūkuotas, niekam netrukdau“. Matydamas tokį žvilgsni labai noriu paimti kokį skudurą, jį sušlapinti ir iš visų jėgų trenkti juom tokiam tipui per snukelį.

Bet gi nesupras, jausis nepagrįstai užpultas, sumuštas, pažemintas. Manys, kad buvo sutryptas jo orumas…

Štai šiandienos situacija…

Maršrutinio transporto sustojimas. Jame sustoja mikroautobusas. Aišku, kad kaip visada sustoja taip, kad privažiavusiam autobusui nėra kur dėtis – už mikroautobuso netelpa, apvažiuoti irgi negali, nes tada nebepakaks vietos tinkamai privažiuoti prie kelkraščio. Mikriuko vairuotojas, aišku, nesijaučia katas ir dar dalina keleiviams gražą…

Mikroautobusas pajuda, autobusas pagaliau privažiuoja prie kelkraščio, atidaro duris. Ir tada į areną žengia boba (moterys, nepykite, čia ne apie Jus, čia apie nevisprotes bobas), kuri visą tą laiką stovėjo prie gatvės, už kokių 50 metrų nuo sustojimo. Ji pakelia ranką ir susistabdo mikroautobusą!!!! Tarp kitko toje atkarpoje galioja ženklas „Sustoti draudžiama“.

Mikroautobusas jau išvažiavęs iš sustojimo, sustoja užimdamas visą  pirmą juostą, pro jį negali pravažiuoti kiti automobiliai, iš sustojimo negali išvažiuoti autobusas. Ir visa tai dėl to, kad kažkokia boba stabdo asilo vairuojamą mikriuką ne ten, kur reikia. Tiksliau, kad tingi paeiti tuos 50 metrų iki sustojimo ir normaliai ten įlipti. Ir, aišku, dėl asilo, kuris stoja bet kur, vos tik boba pakelia ranką.

Dar suprasčiau, kad ji bėgo, nespėjo atbėgti iki sustojimo ar panašiai. Bet ji ten visą laiką ramiai stovėjo, ir, panašu, laukė to mikroautobuso…

Net nebežinau kuriam iš tų dviejų nevispročių labiau reikia trenkti su mazgote per snukį. Ko gero, kad jau abiems.

Oficialiai tai vadinama keleivių patogumu. Aš tai vadinu keleivio ir vairuotojo kvailumu, KET pažeidimu ir sveiko proto stygiumi.

Tačiau tokie dalykai netrukdo mikroautobusų vairuotojams ir juos įdarbinusioms įmonėms virkauti, kad juos skriaudžia ir ta pertvarka juos, nabagus, paliks bedarbiais.

O taip norisi, kad būtų pradėta nuo savęs – keleiviai įlipa ir išlipa tik stotelėse, mikroautobusai neviršyja greičio, vairuotojai duoda bilietus ir t.t.

Konkurencijos naikinimas liūdna, bet tokių „vairuotojų“ pašalinimas iš gatvės net labai džiugina.

Pasidalinkite:
Facebookgoogle_plus