Sočis: kai žurnalistai rašo, kad tik rašyti

Apie artėjančias žiemos olimpines žaidynes, vyksiančias Sočyje, rašoma jau senokai. Vis analizuojama kiek pinigų išleista statyboms, kiek pavogta ir panašiai. Įvairūs ekspertai, pasak, spaudos, nurodo net konkrečius skaičius. Toks jausmas, kad visi, kas vogė, atėjo ir išvertė savo kišenes, kad galima būtų suskaičiuoti.

Pastarąsias kelias dienas vis matau straipsnius kaip ten viskas blogai, kaip iš visko juokiasi sportininkai ir kaip tie rusai nemoka nei kalbėti, nei rašyti angliškai. Paskaičius lietuviškuosius internetinės žiniasklaidos straipsnelius net galima imti didžiuotis kaip gera Lietuvoje – čia nėra nei dešimtmečius statomo stadiono, nei prasto visuomeninio susisiekimo, nei kvailų sprendimų. Nieko. Pas mus viskas tik gerai, nes mes ne jie, mes protingi ir gražūs.

O žurnalistai, jeigu juos galima taip vadinti, labai stengiasi formuoti tokią nuomonę. Paima, įdeda paveiksliuką ir krykštauja. Na taip, kam gi pasitikrinti, paieškoti kas yra tai, apie ką rašoma.

Štai šiandienos www.15min.lt straipsnis.

Jame įdėta įdomios transporto priemonės nuotrauka ir komentaras:

Šaitãnas [< arab. < hebr.], musulmonų mitologijoje — piktoji dvasia, velnias, šėtonas.

Tik kuo tai siejasi su šio sunkvežimiu…taip, sunkvežimiu, kemperiu, vadinkime dar kaip tik norime, bet ne autobusu?

Tai yra Luigi Colani dizainas. Norintys pamatyti kaip atrodo toks kemperis, gali pamatyti Marchi mobile tinklalapyje.

Ir tai niekuo, visiškai niekuo nesusiję su rusais…

Pasidalinkite:
Facebookgoogle_plus

3 comments

  1. Tai ko jis važinėja po Sočį jei nei autobusas nei apskritai rusiškas?

    • Tai ir važinėja tam, kad žurnalistai parašytų…o jie ima, parašo, neva visi juokiasi, o iš tikro pareklamuoja šios transporto priemonės gamintojus. Žurnalistams šis sunkvežimis juokingas, bet kad du slidininkai sėdi tualete su slidėmis ir nenusimovę kelnių – visai normalu. Keista…

  2. beje, su datomis, dar gruodžio viduryje rusijos žiniasklaidoje atsakingi dievagojosi, kad gatvių pavadinimų lentelės jau keičiamos ar pakeistos… Jau kitų metų vasaris. Ar jos tebekaba? Ar čia 15min sensaciją rado dr praeitų metų?

Comments are closed.