Čia ne aš…aš ne toks…aš – ne žudikas!

Valgome, gyvename miestuose, važinėjame keliais, nešiojame odinius rūbus ar batus.

Ar dėl to tampame blogais? Ko gero – ne.

O jeigu norėdamas pasisiūti batus žmogus nudobs jauną veršiuką ir jo odą panaudos patogiems batams, mėsą išsikeps, kaulus ir kanopas sumals į kaulų miltus, visus likusius organus irgi panaudos pasitelkdamas beribę fantaziją?

Ko gero jis bus apšauktas beširdžiu, bjaurybe, sadistu, vertu didžiausios įmanomos bausmės. Visai tikėtina, kad jis bus tiesiog niekšas.

Jeigu praeivis viduryje šaligatvio numes šiukšlę, jis bus toks ir anoks. Bet jeigu pats tam praeiviui nieko nepasakysiu (na, tarkime, bijosiu gauti į snukį), o po to dar ir praeisiu pro tą šiukšlę tarytum jos nepastebėdamas, tai prieš save būsiu visiškai teisus – ne aš šiukšlinau, ne mano darbas surinkti. Panašiai kaip kiemsargis, kuris pamatęs, jog prisnigo, pasakų „ne aš primėčiau, ne aš ir tvarkysiu“.

Šios mintys man kilo, kai interneto portale „Lrytas.lt“ perskaičiau straipsnį.

Viskas tvarkoje – nudobti tą nabagą karpį, lyną ar dar kažkokį ko gero ne iš laimės besirangantį žuvelioką kažin ar drįsčiau ir aš pats. Pirmiausiai dėl to, kad tiesiog nemoku. Žinau, kad reikia trinktelėti per galvą, ar atlikti kažkokius panašius veiksmus, bet niekad to nedariau ir to nemoku. Tačiau vien dėl to, kad tą darbą padaryti įgalioju pardavėją, mano vaidmuo pasikeičia ne taip ir stipriai – tampu to nužudymo užsakovu. Bet va, mano rankos jau nesuteptos, nebesu žudikas.

Mane labai stebina toks požiūris. Ne žuvies, veršiuko, vištos, banginio ar dar kokio nors gyvio nudobimo baimė. Manau daugelis to nesugebėtų padaryti, kol nebūtų priversti susiklosčiusių aplinkybių. Tačiau išdidžiai sakyti „aš – ne žudikas“ mano manymu gali tik tas, kas nenaudoja jokių su gyvūnų žudymu susijusių produktų. O to padaryti beveik neįmanoma. Net vegetarai ir veganai naudojasi miestų infrastruktūra, kuri buvo sukurta išstumiant gyvūnus iš miestui reikalingos teritorijos, dėl ko dalis jų tikrai žuvo. Tokia yra gamta, tokie dėsniai, kad daugelis gyvūnų yra tam tikra prasme žudikai, nors žmogus, be abejo, pats didžiausias.

Bet, pagal straipsnio logiką, galiu ramiai nueiti į batų parduotuvę, su pardavėja aptarti kokią natūralią odą naudojant galima pagaminti geriausius batus, juos įsigyti ir ramiai eiti gatve nežudikiška eisena. Nes aš – ne žudikas.

Pasidalinkite:
Facebookgoogle_plus

1 comment

  1. va, tokie pasisukę sako „aš nerinkau šito seimo“, „aš nebalsavau už grybauskaitę“… anys galvoja, kad jei rankos švarios, tai automatiškai švari ir sąžinė…

Comments are closed.