Iššūkis Vilniaus merui

Pastaruoju metu dažnai plinta visokie rimti ir nerimti iššūkiai. Tai ir vandens kibiro užsipylimas ant galvos, ir pieno gėrimas ir taip toliau.

Niekada nedalyvavau ir nepriėmiau nei vieno tokio iššūkio. Dėkui visiems mano draugams, kurie man to ir nesiūlė.

Tačiau šiandien pats išsiunčiau pasiūlymą tokiam „iššūkiui“. Pavadinkime jį „pagrįskime kalbas dokumentais “ iššūkiu. Šio iššūkio taikinys, ar kaip jį pavadinti, yra Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Kodėl tai padariau? Priežastis paprasta – tai pono Remigijaus Šimašiaus įrašas socialiniame tinkle „facebook“.

simasius

Norą sukurti šį iššūkį sukėlė Remigijaus Šimašiaus viešai skelbiama kritika dviračių takų projektuotojams.

Gerbiamam merui nusiunčiau tokią žinutę:

Gerbiamas mere,

Skaičiau Jūsų mintis apie tragiškos nelaimės Narbuto gatvėje priežastis. Kiek supratau, pagrindinė Jūsų mintis yra ta, jog šiuo atveju kalti projektuotojai. Kviečiu Jus priimti šiokį-tokį iššūkį dėl šios situacijos: Imtis pačiam, arba duoti pavedimą savivaldybės darbuotojams surasti visus dokumentus, susijusius su konkretaus dviračių tako (nusileidimas palei Narbuto gatvę) įrengimo istoriją Kada ir kas paskelbė projektavimo užduotį, kaip ji buvo suformuluota, kas projektavo, koks konkrečiai buvo projektas bei kas priėmė projektą. Jeigu projekte buvo suprojektuotas būtent toks sprendinys kaip yra įrengtas (ir jis atitiko projektavimo užduoties reikalavimus), kas priėmė sprendimą įrengti tokį sprendinį. Mano supratimu šių dokumentų paviešinimas labai padėtų išsklaidyti visas su šia situacija susijusias interpretacijas bei parodytų kiek naujasis Vilniaus miesto meras imasi konkrečių veiksmų išsiaiškinant nelaimės priežastis.

Pagarbiai, Ramūnas Urbštavičius

p.s. tikiuosi nepyksite, jeigu šį „iššūkį“ paskelbsiu ir savo tinklaraštyje

Trumpai paaiškinsiu kodėl to klausiu ir kam visa tai.

Kiek suprantu, Vilniaus savivaldybė dviračių takus įrengia pagal projektą. Tą projektą padaro kažkas, gavęs tos pačios Vilniaus savivaldybės projektavimo užduotį. Projektas galų gale vėl gi yra raštiškai priimamas ir suderinamas su tos pačios savivaldybės įgaliotais asmenimis.

Tai va – kur čia gali būti projektuotojų kaltė, aš niekaip nesuprantu. Vienintelė vieta projektuotojų kaltei, mano manymu, būtų reikalavimų (projektavimo užduoties) neatitinkančio projekto pateikimas. Tačiau tokio projekto turėtų nepriimti savivaldybės įgaliotieji asmenys, tad vėl gi patenkame į aklavietę. O jeigu projektuotojai viską padarė pagal jiems pateiktą projektą, gal tai yra idiotiškų projektavimo sąlygų ir tą projektą priėmusių idiotų, o ne projektuotojų kaltė.

Tad ir siūlau merui Remigijui Šimašiui:

Paviešinkite su šio tako projektavimo užduotimi, projektavimu bei įrengimu susijusius dokumentus.

Va kai tie dokumentai bus parodyti visuomenei, tada galėsime pasakyti, kad kalta viena ar kita grandis, o meras atstovauja miestiečių interesus bei objektyviai, remdamasis dokumentais, ieško blogų sprendimų šaknų.

 

Pasidalinkite:
Facebookgoogle_plus