Trumpa pasaka apie sulą, sprendimus ir mąstymą…

Susirinko miške žvėrių taryba ir suskirstė žvėris į kategorijas:
A: Burundukai, voverės, stepiniai švilpikai ir blusos.
B: Absoliuti dauguma žvėrių – zuikiai, vilkai, lapės, šernai, jenotai ir pan.
C: Sunkūs žvėrys – meškos, aligatoriai, pelėdos, kašalotai ir kt.
D: Priedurniai, kurie vaikšto ne vieni, bet nešiojasi po 10 ir daugiau vaikų ar kitų keleivių iš bet kurios žvėrių kategorijos.

Kadangi žvėrys tokie skirtingi, tai jie negali turėti lygių teisių. Todėl buvo nurodyta, kiek sulos išgėrus žvėrims dar galima teisėtai vaikščioti po mišką.
A, C ir D kategorijų žvėrims griežtai draudžiama išeiti į mišką, jeigu jie išgėrė bent lašą beržų sulos. O jeigu taip padarys, jie bus nubausti.
B kategorijos žvėrims galima išgerti šiek tiek sulos. Kiekis apibrėžiamas rauguliuku. 4 rauguliukai – dar galima. Jeigu ateina penktasis rauguliukas, miškan eiti nebegalima.

B kategorijos žvėrys buvo patenkinti – visas miškas gaudė nuo riksmų „teisingai!“, „nėra, ko piktnaudžiauti sula!“, „laisvė Afrikos papūgoms!“, „taip ir reikia tiems prakeiktiems suloholikams!“.

Tik maža dalis A, C ir D kategorijų žvėrių drįso prieštarauti, bet jie buvo greitai nutildyti, užmėtyti akmenimis ir virto karbonadais bei išpjovomis.

Tačiau, kad ir kaip stengėsi žvėrių taryba, vis kurios nors kategorijos žvėris padarydavo nesąmonę – atsitrenkdavo į medį (dėl to nuo medžio tragiškai byrėdavo šiškos) ar užlipdavo pelėdai ant kojos… Nesusipratimų kiekis buvo didžiausias tarp aplinkinių miškų.

Ir tada vienas iš tarybos narių drįso pasiūlyti uždrausti eiti miškan išgėrus sulos ir B kategorijos žvėrims.

„Nuo 4 rauguliukų reakcija ir regėjimas nepablogėja!“, „Kas gėrė sulą ir raugėjo, tie ir toliau gers, draudimais nieko nepasieksite!“, „Persikelsime į kitą mišką, o jūs čia likę išdvėsite!“, „Pažiūrėkite į kitus miškus – ten leidžiama ne tik raugėti, bet ir bezdėti!“ – sugaudė B kategorijos žvėrys.

B kategorijos mokslininkais save vadinantys žvėrys net išsiaiškino, kad sulos gėrimas yra būtinas, nes eiti į svečius ir negerti sulos yra visiška nesąmonė. Jeigu išgėrus sulos bus nebegalima eiti miškan, tai žvėrys nustos bendrauti, susirgs depresija ir pradės masiškai žudytis.

Krylovas savo pasakėčią užbaigtų moralu.
Tad ir čia tinka moralas.
Kol B kategorijos žvėrių tai nelietė, jiems buvo nusi***kt ant A, C ir D kategorijos žvėrių. Sprendimas buvo puikus.
Kai palietė ir juos, pasidarė labai blogai ir stebuklingai atsirado galybė argumentų, kodėl to nedaryti.

Tad, kai priimami sprendimai, kurie neliečia mūsų, prieš entuziastingą pritarimą ir pergalės šokį, reiktų pamąstyti galva, o ne vieta, per kurią išeina žarnyne susikaupusios dujos…

Pasidalinkite:
Facebookgoogle_plus