112, GPIS ir kiti smagumai

Apie 112.

Svarbi tarnyba, kurios darbas yra pakankamai svarbus ir sunkus.

Nežinia ar dėl to sunkumo, ar dėl kitų priežasčių, pastaruoju metu ši tarnyba prisigalvoja visai įdomių juokų.

Pirmas juokas visai nejuokingoje situacijoje, pasibaigusioje žmogaus mirtimi, be jokios abejonės buvo gūžtelėjimas pečiais „ai, kad mes nė velnio negalime nustatyti skambinančiojo buvimo vietos tiksliau nei kelių kilometrų atstumu“.

Bent jau man, tai tokio tikslumo buvimo vietos nustatymas jau tada atrodė lygiai taip pat, kaip kad BPC darbuotojo badymas adatėle į Lietuvos gaublį.

 

LGlob13

 

– Banga 14, čia Centriukas važiuokite į 76-ą kvadratą. Kodas oranžinis, skubumas 87

– Centriukas, čia Banga 14. Mes jau 76-ame kvadrate. Čia didelis bulvių laukas. Ko turėtume ieškoti?

– Banga 14, čia Centriukas, palaukite, tuoj virgules sureguliuosime ir patikslinsime koordinates

Na, po viso šurmulio, kažkas lyg keitėsi, lyg nesikeitė, bet vietos pakankamai tiksliai nustatyti jie iki šiol negali.

Štai praėjusių metų spalio mėnesį spaudoje pasirodė informaciją apie „GPIS“ programėlę. Na, jos pavadinimas, aišku, yra diskusijų objektas ir man labai priminė dabartinės Rusijos kelių policijos pavadinimą „ПИДР“, bet tiek to, nėra taip lengva sugalvoti kokį nors prasmingą pavadinimą.

Gi tokie pavadinimai kaip „112“ ar „Pagalba“, ar net ir banalus „BPC“ visiškai neleistų suprasti kas čia per programėlė, o štai perskaito žmogus pavadinimą „GPIS“ ir iš karto aišku apie ką čia.

„GPIS“ gi yra taip pat aišku ir suprantama kiekvienam, net ir 4 klases tebaigusiam piliečiui kaip ir koks nors ten „NMVRVI“ bei „LAMMCZI“ (tarp kitko tai visai realūs Lietuvos įstaigų pavadinimai).

Bet būčiau visą šią istoriją ir pamiršęs, jeigu ne šiandienos straipsnis apie tai, jog BPC tampa išmanesnis – testuos sistemą, jūsų buvimo vietą nustatančią metro tikslumu.

Pirma, tikiuosi žurnalistų nepagrąžinta citata yra tokia:

„Dalyvaujame pilotiniame ES projekte, kurį vysto britai su HTC bendrove. Projekto esmė – jei žmogus surinks pagalbos numerį, automatiškai bus siunčiamos jo koordinatės. Koduota informacija SMS žinute keliaus mobilaus ryšio tinku, ją operatorius atpažins ir galės buvimo vietą pamatyti kelių metrų tikslumu“, – pasakojo BPC vadovas.

Pirmiausiai, tai reiktų pasakyti, jog paprasti vartotojai neturi jokios sistemos, kuri galėtų nustatyti buvimo vietą metro tikslumu. Telefono GPS paklaida tikrai toli gražu ne vienas metras, o ir tas pats GPS ne pas visus yra nuolat įjungtas. Net jeigu kažkokia programinė įranga jį ir įjungs skambučio į 112 metu, tai reikia šiek tiek laiko, kol įrenginys susigaudys kokia ta buvimo vieta.

Ir dar vienas klausimas – o jeigu telefonas be SIM kortelės? Tikrai leis siųsti SMS?

Ir tikiuosi, kad tas dalykas veiks ne vien su „HTC“ telefonais?

-Laba diena, man reikia pagalbos, nežinau kur esu, tačiau skambinu per SuperHELP programėlę.

-Nieko nematome, ar tikrai?

-Taip taip, tikrai

-O Jūsų telefonas eič ty sy?

-Kas kas? Kur man eiti?

-Jūsų telefonas ne to gamintojo, paskambinkite mums įprastu būdu, o ne per SuperHELP. Ačiū, kad naudojatės mūsų paslaugomis, linkime gero vakaro.

Čia tokie elementarūs klausimai, bet reikia paminėti ir BPS vis kartojamą juoką:

„Jei žmogus dabar nori, kad skambučio į BPC metu būtų nustatyta jo tiksli buvimo vieta, jis turi skambinti per BPC programėlę ir operatoriui pasakyti, kad skambinama per aplikaciją.“

Taip, čia vėl kalbama apie nuostabiąją GPIS.

Bent spalio mėnesio straipsnyje buvo rašoma, kad darbo vieta, kurioje BPC operatorius gali matyti šios programėlės duomenis, tėra tik viena visame BPC tinkle…o jeigu tuo metu ta viena vieta bus užimta kito, skambinančio per GPIS?

Bandau įsivaizduoti ekstremalią situaciją, kai skambinu iš GPIS, o man atsako:

-Šiuo metu operatorius, dirbantis prie GPIS duomenis matančios darbo vietos, išėjęs į tualetą. Būkite kantrus, papasakokite kur tiksliai esate.

O ir žmogus, būdamas stresinėje situacijoje, gali tiesiog pamiršti pasakyti kokiu būdu jis skambina. O klausimas „Jūs skambinate įprastu būdu, ar per GPIS“ irgi gali išmušti iš vėžių.

Tiesiog tokius dalykus tas pats BPC turi matyti pats, be jokių papildomų, net kvailų klausimų.

Bet kol kas tiesiog skaitome apie tai, kiek streso šis darbas kelia operatoriams, kokios mažos algos, kiek daug operatorius varginančių beprasmiškų skambučių.

Na kartais galima paskaityti ir apie GPIS – programėlę, per kurią paskambinęs žmogus turi informuoti, jog skambina per ją. Tik va aš to daryti nenorėčiau – spėju, kad taip sukelčiau dar daugiau streso mažai uždirbančiam ir psichologiškai išsekusiam operatoriui…

Pasidalinkite:
Facebookgoogle_plus